A taktikai gondolkodás és a különböző stratégiák építésének, megvalósításának képessége elengedhetetlen a felnőtt életben. Ezért érdemes már kicsi korban elkezdeni ezen készségeknek fejlesztését, amit a stratégiai társasjátékok segítségével tehetünk meg.
A stratégiai társasjátékok megtanítják a kicsiknek, hogyan tervezzék meg egy-egy probléma megoldását, hogyan vitelezzék ki azt és amennyiben nem vezet sikerre, hogyan váltsanak taktikát. Egy izgalmas játék keretében tanulhatják meg, hogy bizonyos helyzetekben döntést kell hozni, amelyek akár jók, akár rosszak lesznek, élni kell a következményeivel.
Ezt jó, ha már gyermekkorban tudatosítják, amikor csak játékról van szó és azon kívül, hogy elveszíti a partit, nincsenek komoly fejleményei, hiszen bőven kamatoztathatják majd ezt a tudást felnőttkorban. A jól megválasztott stratégiai társasjátékok a felhőtlen szórakozás mellett, olyan tudást és a valós életben is szükséges információkat szolgáltathatnak, amelyeket csupán szavak és elbeszélés útján nehezen lehetne átadni.